Kriolipoliza
Kriolipoliza to zabieg konturowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza wykonywana tym urządzeniem w odróżnieniu od innych nieinwazyjnych metod redukujących tkankę tłuszczową, umożliwia zastosowanie zaawansowanej technologii zamrażania, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe skutecznie je eliminując, a jednocześnie oszczędza wszystkie pozostałe tkanki.
Kriopoliza to metoda bardzo innowacyjna. Głównym jej założeniem jest kontrolowane intensywne schładzanie tkanek tłuszczowych powodujące ich rozpad, tzw. lipolizę. Następnie martwe komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu poprzez procesy metaboliczne, co skutkuje w dłuższym okresie stosowania metody znaczną redukcją masy tłuszczowej. Podstawą tej metody jest udowodnione założenie, że komórki tłuszczowe krystalizują się w wyższej temperaturze niż pozostałe komórki zawierające płyny w związku z czym przy zastosowaniu odpowiedniej temperatury działamy wybiórczo.
Badania kliniczne nie wykazały żadnych skutków ubocznych, a zabieg jest bezbolesny. Ponadto jego skutki są imponujące. Po pierwszym zabiegu, złoża tłuszczu są redukowane o 25 procent. Jeden zabieg jest wystarczający dla większości pacjentów, ale producenci nie wykluczają dodatkowych sesji, ponieważ zależy to od ilości tłuszczu, jaką pacjent chce stracić.
Z tą nieinwazyjną technologią nie wiążą się żadne igły, nacięcia, znieczulenia i leki przeciwbólowe oraz czas rehabilitacji. Pacjenci zazwyczaj wznawiają normalne czynności tego samego dnia w którym odbył się zabieg, co czyni go dobrym wyborem dla ludzi szukających niechirurgicznej alternatywy dla liposukcji. Jedyną wadą zabiegów krioterapeutycznych jest to, że efekty nie są natychmiastowe. To zajmie parę miesięcy zanim proces się zakończy, wliczając w to usuwanie martwych komórek tłuszczowych. A także to, że zabieg może być stosowany tylko na niektórych częściach ciała (tłuszcz w specjalnych miejscach).
Czas trwania zabiegu: 45 minut


- tkanka tłuszczowa miejscowa głównie w okolicach talii, brzucha, zewnętrznych części ud, dolnych pleców, ramiona, pośladki
- znaczna redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym
- najbardziej widoczny efekt ubytku tkanki tłuszczowej po ok. 6 tygodniach
- zaburzenia wątrobowe
- zaburzenia nerek
- miejscowe stany zapalne, rany
- miejscowe zaburzenia krążenia
- ostra pokrzywka z zimna
- cukrzyca
- wszczepiony rozrusznik serca
- ciąża, karmienie piersią
- choroba Raynauda (napadowy skurcz naczyń krwionośnych podczas ekspozycji rąk i stóp na zimno)
- choroby krwi (krioglobulinemia, hipoproteinemia zimnych aglutynin)
- choroby nowotworowe
- osoby w podeszłym wieku, dzieci, osoby szczupłe lub nietolerujące krioterapii
- Do 2 godzin przed zabiegiem nie jeść (w przypadku zabiegu w okolicy brzucha).
- Należy wypić przynajmniej 2l wody w dniu zabiegu.
- Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji (1-3) w zależności od obszaru zabiegowego oraz wielkości depozytów tłuszczowych w odstępach 3-6 tygodniowych.
- Po serii robimy przerwę 6-miesięczną na daną partię.
- W celu spotęgowania efektów zalecane jest wykonanie drenażu limfatycznego (presoterapii) bezpośrednio po zabiegu.
- Aktywny tryb życia, ruch, ćwiczenia oraz zbilansowana, lekkostrawna dieta pozwolą na dłużej cieszyć się efektami zabiegu.
- Należy ograniczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, zrezygnować z sauny, solarium, gorących kąpieli przez okres do 7 dni po zabiegu.